Atopowe zapalenie skóry – jak złagodzić objawy?

Powszechnie uznawane za jedną z chorób cywilizacyjnych, atopowe zapalenie skóry ma podłoże autoimmunologiczne. Jej przebieg mogą zaostrzać czynniki środowiskowe, od stresu po zanieczyszczenia środowiska. Jak złagodzić objawy tej dolegliwości?

Geneza atopowego zapalenia skóry wciąż nie jest do końca znana. Jest to dolegliwość przewlekła, którą bardzo trudno całkowicie wyeliminować – możliwe jest jednak znaczne złagodzenie objawów. Mogą pomóc w tym nie tylko leki i kremy, które niwelują nieprzyjemne swędzenie i inne konsekwencje zaburzeń bariery skórnej. Równocześnie z terapią w gabinecie lekarskim, warto spróbować wprowadzić do swojego stylu życia zmiany i rozważyć zmianę nawyków związanych z codzienną pielęgnacją. Przede wszystkim, należy wybierać kosmetyki przeznaczone specjalnie dla osób zmagających się z tą dolegliwością.

W naszym portfolio dostępny jest również preparat do skóry atopowej, który dzięki obszernym właściwościom srebra pomaga w walce z atopowym zapaleniem skóry, pokrzywką i wypryskiem alergicznym skutecznie redukując zaczerwienienia i łagodząc uczucie swędzenia.

A jak walczyć z AZS od środka?

Obniżenie poziomu stresu

Stres jest wymieniany jako czynnik zapalny w przypadku większości zaburzeń o podłożu autoimmunologicznym. Choć nie wszyscy pacjenci obserwują zależność między poziomem stresu a okresami zaostrzeń choroby, wielu potwierdza, że przyczynia się on do zauważalnego pogorszenia stanu ich skóry. Warto więc spróbować wyeliminować stres ze swojego życia – na przykład zmieniając formę pracy

Poznaj bliżej nasz preparat do skóry atopowej.

Zmiana diety

Alergie pokarmowe mogą znacznie zaostrzać objawy atopowego zapalenia skóry. Warto więc przeprowadzić testy, które pozwolą wyeliminować z diety ewentualne alergeny. Ponadto, najlepiej wykluczyć z jadłospisu produkty przetworzone, zawierające wszelkiego rodzaju konserwanty, polepszacze smaku i substancje barwiące. To korzyść zdrowotna, która dodatkowo może pomóc w łagodzeniu objawów AZS.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.