Blizny po trądziku - leczenie i zapobieganie

Szacuje się, że ok. 95% osób po kuracji przeciwtrądzikowej mierzy się z niemniej poważnym problemem, jakim są blizny (tzw. blizny zanikowe) i przebarwienia pozapalne. Bardzo często prowadzi to do ogólnego pogorszenia stanu psychicznego pacjenta (kompleksy, depresja). Niestety w większości przypadków pozbycie się tych niedoskonałości stanowi długotrwały i trudny proces.

Jak zapobiegać powstawaniu blizn?

Blizny potrądzikowe najczęściej powstają w wyniku nieprawidłowego leczenia trądziku  (ingerencja chirurgiczna lub farmakologiczna). Po uszkodzeniu skóra właściwa zostaje zastąpiona tkanką bliznowatą, występującą pod postacią wgłębień i nierówności na powierzchni skóry. By kuracja trądziku była skuteczna, przede wszystkim trzeba zadbać o właściwą pielęgnację skóry. Osoby zmagające się z tym schorzeniem powinny stosować specjalistyczne preparaty niezawierające alkoholu ani kwasów o silnym stężeniu . Przykładem skutecznych składników kosmetycznych do zwalczania krostek i wyprysków są esencje: soku z cytryny, rumianku, aloesu czy kwas glikolowy. Skutecznym rozwiązaniem, a co najważniejsze bezpiecznym, może również być zastosowanie preparatu bazującym na srebrze koloidalnym –  LANA LUXURY Preparat do skóry trądzikowej.  Jest to dermokosmetyk skomponowany ze składników naturalnego pochodzenia ✔️i o odpowiednio dobranym stężeniu koloidu i rozmiarów cząstek. Brak kwasów oraz alkoholi w składzie sprawia, że kosmetyk nie wysusza skóry ✔️, wręcz przeciwnie - pozostawia ją nawilżoną ✔️. Preparat zapobiega również wydzielaniu sebum ✔️, które jest głównym prekursorem powstawania stanów zapalnych skóry (trądziku).

Podczas kuracji delikatnej cery trądzikowej kluczowy jest dobór odpowiedniego preparatu do oczyszczania twarzy, który nie będzie wysuszał, ani podrażniał skóry.  Żel do mycia LANA LUXURY, o lekkiej formule wykazuje silne działanie pielęgnujące i przeciwtrądzikowe ✔️, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem dla osób z cerą problematyczną.

Jak leczyć blizny po trądziku?

Dermatolodzy rozróżniają kilka rodzajów blizn potrądzikowych. Niektóre z nich ze względu na swoją głębokość mogą wymagać usuwania wyłącznie za pomocą ingerencji chirurgicznej (np.: usuwanie laserowe). Jednak w wielu przypadkach wystarczy odpowiednia pielęgnacja skóry przy dobraniu właściwych preparatów zawierających np.: kwas salicylowy, rumianek, masę perłową czy heparynę. "Krem na noc LANA LUXURY ze srebrem", zawiera niezbędne składniki aktywne przyspieszające regenerację naskórka oraz wygładza niedoskonałości potrądzikowe ✔️ m.in.: D-Panthenol, Glicerynę roślinną, ekstrakt z owocu Noni czy srebro koloidalne ✔️. Lekka formuła kremu nawilża ✔️, lecz nie natłuszcza cery, dzięki czemu doskonale nadaje się do cery "błyszczącej" ✔️. 

Powiązane produkty

Regenerujący Krem na noc ze srebrem

Regenerujący Krem na noc ze srebrem

Cena podstawowa 109,90 zł -31,00 zł Cena 78,90 zł
7 Opinia(e) 
There are not enough products in stock
  • -31,00 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.