Co na odparzenia między udami (i nie tylko)?

Ten problem dotyka szczególnie kobiet. Odparzenia, otarcia i podrażnienia to poważne wyzwanie dla wrażliwej skóry pod pachami, na udach czy pod biustem. Niestety narażone są również pachwiny. Chociaż problem nasila się szczególnie latem, to istnieje skuteczne rozwiązanie nawet na najbardziej upalne dni. Poznajmy je!

Przyczyny otarć oraz jak ich unikać?

Warto zauważyć, że przyczyny otarć są zróżnicowane i często w prosty sposób można zminimalizować ryzyko ich powstania. Aby móc zadbać o skuteczną profilaktykę, zwróć uwagę na czynniki sprzyjające powstawaniu podrażnień u osób dorosłych: 

 • Nadmierna potliwość (w tym przegrzanie organizmu)
 • Bielizna ze sztucznych materiałów
 • Nieprzewiewne ubrania 
 • Źle dopasowana odzież (w tym także obuwie)
 • Intensywna aktywność fizyczna

Odparzenia są także wynikiem ocierania się skóry o skórę. Niestety zwiększonej sile tarcia sprzyjają wysokie temperatury i wzmożona potliwość. Dotyczy to przede wszystkim problemu ocierających się o siebie ud. W efekcie dyskomfort wywołany podrażnieniami często wymusza rezygnację z ulubionych kreacji. Jednak nie musi tak być.

Warto przy tym pamiętać, że skuteczna profilaktyka obejmuje przede wszystkim troskę o prawidłowe odżywienie skóry. Jest ono niezbędne również w momencie wystąpienia zmian skórnych.

W takim przypadku wskazana jest szybka reakcja. Na miejscach, w których zauważysz zaczerwienienia, zastosuj preparat bogaty w składniki odżywcze i regenerujące. Nie czekaj, aż podrażnienie się rozwinie!

Składniki aktywne, których potrzebuje Twoja skóra

Przeciwdziałanie odparzeniom polega na działaniach zewnętrznych, ale i wewnętrznych. Nie wystarczy zaopatrzyć się jedynie w ubrania z odpowiednich tkanin, czy właściwie dopasowane obuwie. Chociaż jest to także czynnik, o który warto zadbać. Przyjrzyjmy się zatem formule, która zapewni Ci komfort nawet latem.

Uwaga: Wskazane składniki aktywne są przyjazne nawet dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień.

 • Cząstki srebra wspomagają regenerację naskórka. Działają przy tym antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco.
 • Alantoina i Panthenol przyspiesza proces regeneracji naskórka, działa regeneracyjnie i zmniejsza podrażnienia. Wykazuje działanie łagodzące.
 • Aloes przyspiesza gojenie się tkanek skórnych. Zapewnia prawidłowe nawilżenie skóry, przy jednoczesnym działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym.
 • Olej lniany regeneruje skórę i działa przeciwzapalnie. Jest bogaty w witaminę E i wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Cechuje go równowaga kwasów omega 3-6-9.
 • Gliceryna odpowiada m.in. za osłonę skóry. Przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, wiąże ilość wody, niezbędną do jej prawidłowego nawilżenia.
 • Tlenek cynku pozwala skórze na szybką regenerację, wspiera leczenie spierzchniętej skóry, a nawet wysypki. Zapewnia ochronną powłokę na podrażnienia i otarcia. Zmniejsza ilość wydzielanego sebum.

Co ciekawe formuła zawierająca powyższe składniki aktywne ma także szersze działanie. Dzięki silnemu działaniu regeneracyjnemu i ochronnemu, z powodzeniem przynosi ulgę także w przypadku opuchlizny i skaleczeń.

Udanego lata!

Powiązane produkty