Codzienna pielęgnacja twarzy – poradnik!

Jak właściwie pielęgnować skórę twarzy? W naszym krótkim poradniku podpowiadamy, jak stosować poszczególne produkty – krok po kroku.

Skóra to największy organ ludzkiego ciała. Będąc stale narażoną na działanie czynników zewnętrznych, wymaga specjalnego traktowania. Pielęgnacja twarzy powinna przebiegać z zastosowaniem dostosowanych do potrzeb cery produktów. Sucha, tłusta, wrażliwa czy trądzikowa – każda skóra ma nieco inne potrzeby. Istnieje jednak ogólny porządek, według którego powinno się dokonywać codziennej pielęgnacji. Poniżej – w etapach – znajdziesz przewodnik pielęgnacyjny krok po kroku. Pilnowanie tego porządku może wyjść Twojej cerze tylko na dobre!

Po pierwsze – staranny demakijaż

To, że staranne zmywanie makijażu jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji, słyszy się wszędzie. Staranność to słowo klucz – można bowiem usunąć go niewłaściwie, choć z pozoru twarz wygląda na oczyszczoną. Częstym błędem jest usuwanie make-upu tonikiem, a następnie nakładanie kremu. Tymczasem żel czy płyn przeznaczony stricte do demakijażu jest niezbędny, aby właściwie usunąć kosmetyki kolorowe.

Po drugie – oczyszczanie + łagodzenie

Wiele osób o skórze wrażliwej skarży się na problemy ze stanami zapalnymi, do których zaostrzenia przyczynia się większość kosmetyków. Ulgę może przynieść im woda srebrna – preparat, który nanosi się bezpośrednio na skórę już po oczyszczeniu twarzy. Wspomaga on regenerację naskórka, łagodzi i dezynfekuje, nie podrażniając go.

Po trzecie – nawilżanie

Skóra nigdy nie będzie wyglądać dobrze bez odpowiedniego nawilżenia – niezależnie od tego czy mowa o typie suchym, czy tłustym. Dobrze dobrany krem może zdziałać cuda! Osoby z problematyczną cerą szczególnie powinny wypróbować preparaty wzbogacone o jony srebra, przewidziane specjalnie dla skóry trądzikowej czy atopowej, które wspomogą działanie kremu bez ryzyka niepożądanej reakcji skóry.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.