- label News
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 902 odwiedzin
- comment 0 komentarzy

Uznaje się przede wszystkim za przejściową dolegliwość wieku dojrzewania. Trądzik może jednak uprzykrzać życie także i osobom dorosłym. Jakie są jego rodzaje i najczęstsze miejsca występowania?
Trądzik jest uciążliwą dolegliwością, która może dawać różne spektrum objawów i być leczona na wiele sposobów. Dla niektórych jest to tylko przejściowy problem wywołany hormonalną burzą. U innych pojawia się za to dopiero w wieku dorosłym i wywołuje zmiany o zupełnie innym charakterze. Preparat do skóry trądzikowej LANA ogranicza powstawanie niedoskonałości i zaskórników. Działa nie tylko oczyszczająco ale przede wszystkim przeciwzapalnie i antybakteryjnie, a przede wszystkim przyśpiesza proces regeneracji skóry.
Wyróżnia się dwa rodzaje trądziku – niezapalny i zapalny. Pierwszy objawia się zaskórnikami powstających na skutek zatkania mieszków włosowych. Drugi jest wynikiem przerwania ścianek mieszków, co prowadzi do stanu zapalnego. W jego ramach wyróżnia się postać grudkową, torbielowatą, krostkową i guzkową. Inną postacią jest trądzik różowaty, najczęściej pojawiający się u osób dorosłych. Jego występowanie ograniczone jest do twarzy.
Poznaj więcej naszych produktów na bazie wody srebrnej.
Trądzik – gdzie najczęściej występuje?
Najczęściej trądzik pojawia się na twarzy, koncentrując się w tak zwanej strefie T, gdzie produkcja sebum jest największa. Nie jest to jednak regułą – u wielu osób najbardziej rozprzestrzenia się raczej na policzkach i żuchwie. Trądzik na czole jest jednym z najpowszechniejszych, zwłaszcza w przypadku postaci młodzieńczej. Stany zapalne mogą pojawiać się również na szyi i dekolcie, a więc tam, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa i wymaga bezpiecznej ale skutecznej pielęgnacji.