Jak sobie poradzić z trądzikiem?

Wbrew pozorom z problemem trądziku zmaga się wiele osób niezależnie od wieku. Chociaż najczęściej problem ten kojarzony jest z nastolatkami, dotyka on także osób dorosłych. Jakie są jego przyczyny i jak skutecznie pozbyć się kłopotów skórnych? Zapraszamy do lektury!

Jakie są przyczyny trądziku?

Podobnie jak istnieje wiele odmian trądziku, tak też istnieje wiele różnych przyczyn jego powstawania. Jednak jako jeden z głównych powodów można wymienić nadmiar sebum spowodowany m.in. zmianami hormonalnymi. Są one szczególnie zauważalne w okresie dojrzewania, ale ich poziom może ulegać wahaniom także w późniejszym okresie życia. To jednak nie wszystko.

Warto zwrócić uwagę, że do powstawania trądziku może przyczynić się również niezdrowy tryb życia – przewlekły stres, niewłaściwa dieta i przemęczenie lub czynniki zewnętrze takie jak np. zanieczyszczenie środowiska. Jednak w wielu przypadkach można zapobiec trądzikowi, stosując właściwą pielęgnację.


Jakie cechy powinien posiadać skuteczny preparat na trądzik?

Do zwalczenia problemów skórnych i właściwej pielęgnacji warto sięgnąć po hipoalergiczny preparat przebadany dermatologicznie, pozbawiony sztucznych barwników i sztucznych kompozycji zapachowych. Bardzo ważne jest również, aby formuła produktu nie zawierała agresywnych i wysuszających substancji takich jak alkohole i kwasy.

  • Hipoalergiczny i przebadany dermatologicznie.
  • Zawierający składniki naturalnego pochodzenia.
  • Formuła pozbawiona wysuszających substancji.

Warto w tym kontekście wymienić również zawiesinę cząsteczek srebra w dejonizowanej wodzie. Znaną szczerzej jako woda srebrna lub srebro koloidalne.


Do jakiego rodzaju trądziku warto zastosować preparat ze srebrem?

Srebro koloidalne działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przyspiesza proces regeneracji skóry. Co ciekawe stosowane jest ono w walce m.in. z trądzikiem:

  • różowatym,
  • hormonalnym,
  • ropnym.

Pewnym wartościowym uzupełnieniem cech preparatu na trądzik ze srebrem jest również jego konsystencja oraz sposób aplikowania. Na szczególne wyróżnienie w tym przypadku zasługują preparaty w sprayu, których użycie polega jedynie na rozpyleniu delikatnej mgiełki na oczyszczoną skórę. Jest to szybki, wygodny i przyjemny sposób codziennej pielęgnacji.


O czym warto pamiętać w walce z trądzikiem?

Troska o zdrową skórę to nie tylko odpowiedni preparat, ale i styl życia. Aby móc w pełni cieszyć się promiennym i zdrowym wyglądem warto sięgać tylko po przebadane dermatologicznie kosmetyki, które są jednocześnie skuteczne, ale również nieinwazyjne i łagodne dla cery. A także mieć na uwadze ruch i przestrzeń na selfcare.

Jednocześnie należy pamiętać, że problem nie zniknie sam z siebie z dnia na dzień. Jednak podejmując działania już teraz, można mieć pewność, że podjęło się właściwe kroki, a problem niezdrowej cery stopniowo zacznie odchodzić w zapomnienie. 


Praktyczna porada na zakończenie: Odpowiedni preparat można stosować również z innymi produktami – może być stosowany również pod makijaż czy balsam.

Powiązane produkty