Jakie są przyczyny i objawy stanów zapalnych skóry?

Zaczerwienienie? Świąd? Łuszczenie? Objawów stanu zapalnego skóry może być wiele, ale łączy je jedno – dyskomfort, jaki wywołują. W większości przypadków jego przyczyną jest przewlekła dolegliwość lub zakażenie. Za stanami zapalnymi skóry może stać też choroba autoimmunologiczna, przyczyniająca się do powstawania zmian na jej powierzchni – na przykład łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Inną przyczyną mogą być infekcje bakteryjne, jak na przykład grzybica. Stany zapalne skóry mogą powstawać też w związku ze stosowaniem silnych detergentów czy środków kosmetycznych bogatych w parabeny, silikony i substancje zapachowe.

Stany zapalne skóry – jak je złagodzić?

Zmienione chorobowo miejsca warto szczególnie pielęgnować stosując m.in. dedykowane preparaty, które nie zawierają alkoholu oraz są przebadane dermatologicznie. Doskonałą propozycją są Preparaty LANA, które skutecznie pomogą skórze się zregenerować, niwelując zaczerwienienie i ograniczając uczucie swędzenia.

Oczywiście, jeśli utrzymuje się on co najmniej kilka dni, należy zaczerpnąć porady dermatologa. W międzyczasie możesz jednak wypróbować kilka sposobów, takich jak wyeliminowanie środków piorących i kosmetyków o sztucznym składzie. Przy dłuższych stanach zapalnych, oprócz stosowania środków przepisanych przez lekarza, warto również rozważyć modyfikację diety. Wiele stanów zapalnych na skórze ma źródło w jelitach – możliwe, że Twój organizm nie toleruje niektórych składników, jak gluten czy nabiał.

Powiązane produkty

Kosmetyczna Woda Srebrna

Kosmetyczna Woda Srebrna

Cena 27,90 zł
5 Opinia(e) 
There are not enough products in stock

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.