Jakie są przyczyny występowania trądziku?

Najczęstszą przyczyną trądziku są naturalnie związane z wiekiem zmiany w równowadze hormonalnej (gwałtowny wzrost poziomu hormonów). 

Trądzik u młodych osób jest wywoływany głównie przez hormony wzrostu, z których główne to androgeny, hormony płciowe, które są produkowane nie tylko u chłopców, ale także u dziewcząt. Poziom androgenów gwałtownie wzrasta w okresie dojrzewania. Pod ich działaniem w trakcie złożonych reakcji chemicznych zachodzących w skórze następuje gwałtowny wzrost liczby łojotoków – komórek wydzielniczych gruczołu łojowego.

Nadmiar hormonów nie tylko zwiększa wydzielanie sebum, ale także zmienia jego skład, czyniąc go lepkim i gęstym. Tym sposobem kanaliki mieszków włosowych zostają zapchane. Jest to bezpośrednia przyczyna powstawania trądziku. Korki powstałe z zaskórników blokują ujście sebum i produkty przemiany materii gruczołów łojowych. Namnażają się tam bakterie, których produkty przemiany materii działają silnie drażniąco na otaczające tkanki. Rozwija się w ten sposób stan zapalny czego skutkiem jest powstawanie krost.

Cząstki srebra zawarte w preparacie LANA LUXURY COSMETICS Preparat trądzikowy – redukcja stanów zapalnych, zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu się łoju (sebum) i jego gromadzeniu. Uniemożliwia to zatykania gruczołów łojowych powodujących grudki. Również preparat redukuje JUŻ powstałe stany zapalne (krosty), a także zwalcza bakterie skórne odpowiedzialne za ich powstawanie.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.