Serum pod oczy – dlaczego warto?

Widoczne zmarszczki w okolicach oczu to problem, który dotyka wielu kobiet. Budzi dyskomfort i stanowi wyzwanie pielęgnacyjne. Co więcej, skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Jednak istnieje sposób, aby o nią zadbać i cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem. Poznajmy go!

Składniki aktywne – efekty i wpływ na skórę

Serum odpowiada przede wszystkim za redukcję zmarszczek i cieni pod oczami. Jest to wynik działania składników aktywnych, które zapewniają skórze prawidłowe odżywienie. To dzięki nim staje się ona elastyczna i nawilżona.

Jednak starannie dobrane składniki preparatu sprzyjają nie tylko wygładzeniu zmarszczek i spowolnieniu procesów starzenia – wykazują także działanie antybakteryjne.

Przyjrzyjmy się więc najważniejszym składnikom aktywnym, na które warto zwrócić uwagę. Co istotne są one przyjazne dla cery dojrzałej, naczynkowej i problematycznej (w tym przesuszającej się).

Woda srebrna (srebro koloidalne) działa regenerująco i antybakteryjnie. Wykazuje właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Skóra staje się gładsza i promienna.

Kwas hialuronowy to naturalny sposób na wygładzenie zmarszczek. Zapewnia także długotrwałe nawilżenie skóry.

Kolagen przywraca skórze młody i zdrowy wygląd. Hamuje procesy starzenia. Jest naturalnym białkiem występującym w komórkach skóry.

Gliceryna roślinna działa łagodząco i nawilżająco. Poprawia elastyczność naskórka, regulując przy tym jego prawidłową odnowę.

Alantoina przyspiesza proces regeneracji naskórka. Wykazuje także działanie łagodzące i przeciwzapalne.

W jakim wieku warto sięgnąć po serum pod oczy?

Stosowanie serum powinno mieć miejsce jeszcze przed wystąpieniem pierwszych oznak starzenia. Chociaż stają się one dostrzegalne już około 25 roku życia, to preparat z powodzeniem można zacząć stosować nawet znacznie później.

Ważne jest jednak, aby po niego sięgnąć. Praktyka pokazuje, że wiele kobiet dostrzega problem zmarszczek w okolicach oczu dopiero po 30, czy 40 roku życia. Nie oznacza to jednak, że jest już za późno. Wręcz przeciwnie.

Serum jest przystosowane także do skóry dojrzałej. Im wcześniej zaprzyjaźnisz się z serum, tym lepiej, ale możesz je włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej niezależnie od wieku. Okolice Twoich oczu niezmiennie wymagają troski.

Serum pod oczy, a krem do twarzy

Serum charakteryzuje się płynną konsystencją. Jest lekkie i delikatniejsze niż krem. Jest to szczególnie istotne w przypadku wrażliwej skóry okolic oczu. Wysokie stężenie składników aktywnych zawartych w serum wykazuje skuteczne działanie m.in. regeneracyjne i nawilżające.

Można powiedzieć, że serum pod oczy pełni więc podwójną funkcję. Z jednej strony stanowi samodzielny preparat, a z drugiej znakomicie uzupełnienia działanie kremu do twarzy.

Podczas gdy krem odżywia i dotlenia skórę, poprawiając jej ogólną kondycję (w tym także redukując zmarszczki), to serum efektywnie działa w miejscach szczególnie wrażliwych. Dlatego w swojej codziennej pielęgnacji warto o nie zadbać. Dla siebie i swojego zdrowego wyglądu.

Powiązane produkty

Serum pod oczy ze srebrem

Serum pod oczy ze srebrem

Cena podstawowa 119,90 zł -70,00 zł Cena 49,90 zł
1 Opinia(e) 
There are not enough products in stock
  • -70,00 zł