Trądzik u dorosłych - przyczyny

Trądzik jest spowodowany zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych i jest najczęściej kojarzony ze skórą nastolatków. Jednak obecnie rzadko się mówi o trądziku u dorosłych, przez co ciężko znaleźć i dobrać odpowiedni kosmetyk dla tej grupy osób.

25% kobiet w wieku od 20 do 50 lat skarży się na nawracające stany zapalne twarzy. Przyczyną jest brak równowagi hormonalnej lub zwiększona wrażliwość receptorów skóry na androgeny.

Mechanizm powstawania trądziku jest taki sam w każdym wieku, ale jeśli u nastolatków proces powstawania trądziku jest bezpośrednio związany z hormonami płciowymi, to u osób dorosłych wyzwalaczami stają się inne czynniki:

  • Stres. Stwierdzono, że uwalniany podczas stresu hormon kortyzol zwiększa przetłuszczanie się skóry.
  • Jedzenie. Niektóre pokarmy, w szczególności cukier, węglowodany proste, tłuste mleko, pobudzają wydzielanie sebum i wywołują powstawanie trądziku u osób z tłustą skórą po 20 roku życia.

Trądzik dorosłych rozwija się w taki sam sposób jak trądzik młodzieńczy: rozmnażanie się bakterii w przewodach gruczołów łojowych poprzedzone nadmierną produkcją sebum. W rezultacie powstaje stan zapalny skóry – trądzik.
Jednak trądzik u dorosłych ma swoje własne cechy, które odróżniają go od trądziku młodzieńczego. Są to przede wszystkim:

  • głębiej położony;
  • objawia się bardziej bolesnymi i jaskrawymi stanami zapalnymi;
  • gorzej rozpuszcza się;
  • trudny do oczyszczenia
  • często pozostawia blizny.

Zobacz również nasze inne produkty.

Jednym z najlepszych sposobów przeciwdziałania trądziku jest dobranie odpowiedniego kosmetyku. Preparat LANA LUXURY do skóry trądzikowej – redukcja stanów zapalnych doskonale nadaje się do skóry dorosłej, która nie toleruje wysychający alkoholi i żrących kwasów zawartych w większości preparatów przeciwtrądzikowych. Srebrne cząstki srebra przenikają do wszystkich warstw naskórka, zmniejszając wydzielanie sebum oraz redukując stany zapalne skóry.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.