Zwalczanie trądziku u dorosłych

Zwalczanie tzw. "spóźnionego trądziku" u osób dorosłych nie może się odbywać w identyczny sposób jak u nastolatków. Kosmetyki przeciwtrądzikowe skierowane do tej ostatniej grupy często zawierają w składzie wysuszające alkohole i żrące kwasy, których nie toleruje skóra osoby dorosłej.

Można zatem powiedzieć, że dla tych, co obchodzili już 25. urodziny, kosmetyki przeznaczone dla skóry młodzieńczej nie będą najlepszym rozwiązaniem. Młoda skóra jest w stanie tolerować agresywne formuły na trądzik, natomiast u dorosłych może się to skończyć podrażnieniami, wysuszaniem, a nawet złuszczaniem skóry!

Nadal nie jest łatwo znaleźć odpowiednie preparaty dla osób dorosłych z młodzieńczymi problemami skóry, jednak obecnie jest to o wiele łatwiejsze niż kilka lat temu. Przykładowo, wiele kosmetycznych i farmaceutycznych marek rozpoczęło produkcję specjalnych preparatów, a nawet całych linii skierowanych właśnie do osób dorosłych z tłustą i trądzikową cerą.

Jak już powiedzieliśmy, trądzik u dorosłej osoby nie powinien być zwalczany jak u nastolatka. Wymaga ona o wiele delikatniejszych formuł, które zapewnią zarówno czystość, jak i delikatną pielęgnację bez wywoływania podrażnień.

Idealnym rozwiązaniem jest produkt na bazie srebra LANA LUXURY Preparat do skóry trądzikowej. Zawarte w preparacie cząstki srebra przenikają do wszystkich warstw naskórka skutecznie redukując stany zapalne oraz nadmierne wydzielanie sebum, które jest bezpośrednią przyczyną powstawania krost, wyprysków i zaskórników. Preparat nie wywołuje pieczenia, nie ściąga skóry oraz nie wysusza jej, co sprawia, iż znakomicie nadaje się on zarówno do skóry osób młodych, jak i dorosłych.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.