Badania i technologie

Połączenie niezwykłych właściwości srebra oraz autorskich technologii pozwoliło na stworzenie unikanych preparatów o szerokim spektrum zastosowania.

Metoda A+

Badając od podstaw oczyszczające i odmładzające właściwości srebra opracowaliśmy i opatentowaliśmy unikalną technologię “A+”, dzięki której otrzymujemy roztwór wody z cząsteczkami srebra metodą fizyczną, z pominięciem procesów chemicznych, a cały proces sterowany jest komputerowo. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo stosowania, ale również na trwałość otrzymanego preparatu.

Innowacyjność i przewaga metody fizycznej

Proces produkcyjny Kosmetycznej Wody Srebrnej i pozostałych preparatów odgrywa kluczową rolę i ma bezpośredni wpływ nie tylko na okres przydatności, ale również na ich kojąco-regenerujące i oczyszczające właściwości. Skrupulatnie dobrane i wdrożone metody pozwoliły nam na:

  1. otrzymanie preparatu metodą fizyczną z pominięciem procesów chemicznych, co przekłada się na bezpieczeństwo stosowania i jakość produktu (całkowite wyeliminowanie występowania niepożądanych metali i innych pierwiastków);
  2. zagwarantować zachowanie trwałości roztworu, dzięki czemu cząstki srebra nie łączą się ze sobą zachowując właściwości preparatu przez długi okres;
  3. zachowanie zróżnicowanego rozmiaru cząsteczek, co umożliwia im przenikanie przez wszystkie warstwy skóry (naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna), co przekłada się na szybsze wchłanianie i efektywność naszych produktów.

Niezwykle ważny w procesie produkcji jest również system kontroli na każdym etapie produkcyjnym, zarówno przez wewnętrzne działy, jak i zewnętrzne placówki naukowo-badawcze.

Badania i testy

Badania i technologie stanowią główny filar jakości naszych preparatów. Dokładamy wszelkich starań, by nasza produkcja wciąż i wciąż charakteryzowała się najwyższą jakością, a nasze preparaty były skuteczne, wydajne i bezpieczne, cały proces produkcyjny jest stale monitorowany, a wynik końcowy poddawany jest rygorystycznym badaniom laboratoryjnym, zarówno wewnętrznym, jak i zleconym zewnętrznym placówkom badawczym. Przed wdrożeniem każdej partii na rynek produkty są poddawane testom mikrobiologiczymi w celu stwierdzenia ich czystości biologicznej.

Badania jak i testy przeprowadzane są zarówno w naszym laboratorium, zewnętrznych niezależnych placówkach badawczych jak i na uczelniach wyższych.

Wszystkie produkty firmy NATURA MEDICA ZDROWIE I URODA zostały przebadane na przedmiot skuteczności działania, w zależności od swojego przeznaczenia. Badania przeprowadzone według Deklaracji Helsińskiej z późniejszymi uzupełnieniami przepisów UE, Rzeczypospolitej Polskiej i wytycznych Cosmetics Europe. Badania potwierdzają również skuteczność zakonserwowania według norm ISO.

Przykłady badań przeprowadzone dla produktów NATURA MEDICA ZDROWIE I URODA
  1. ST0SQ Badanie aplikacyjne kosmetyku
  2. ST1AJ Określenie nawilżenia skóry (Korneometr) – APARATURA COURAGE & KHAZAKA – badanie aparaturowe
  3. ST1BE Określenie zaczerwienienia skóry/rumienia – APARATURA Miravex – ANTERA – badanie aparaturowe
  4. ST1BV Badanie aplikacyjne kosmetyku pod nadzorem lekarza ginekologa
  5. ST1F6 Badania aplikacyjne z dodatkowymi ustaleniami Badanie aplikacyjno-użytkowe, przebiegały pod kontrolą lekarza dermatologa, wykonywane po przeprowadzeniu badań dermatologicznych (test płatkowy na ludziach). Przed rozpoczęciem badań został przeprowadzony wywiad kosmetyczny (wiek ochotników, typ skóry wg skali Fitzpatricka, pielęgnacja skóry, alergie).
Przykłady aparatury wykorzystywanej do badań aparaturowych produktów NATURA MEDICA ZDROWIE I URODA w laboratorium dermatologicznym:
  1. Courage + Khazaka: Corneometer® CM 825
  2. Miravex – Antera 3D® Pro

Poniżej przedstawiono przykładowe zdjęcia skóry z rumieniem na policzku pacjenta przed zastosowaniem preparatu na bazie srebra oraz po 2 tygodniach stosowania produktu. Badanie wykonane przy wykorzystaniu aparatury Antera 3D® Pro.

Przed-stosowaniem-KWS Po-stosowaniu-KWSZakres wszystkich przeprowadzonych badań jest zgodny z Ustawą z dnia 04 października 2018 r. o produktach kosmetycznych (Dz. U. Nr 42 poz. 473 wraz z późniejszymi uzupełnieniami) Art. 11 ust. 1 p. 4 i 6. Zakres przeprowadzonych badań jest zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Ne 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych.