Najczęstsze problemy skórne

Niezależnie od rodzaju skóry, jest ona stale narażona na czynniki zewnętrzne. Dlatego warto zapewnić jej skuteczną i bezpieczną pielęgnację.

Poniżej przedstawiamy najczęstsze zagrożenia, na które narażona jest nasza skóra oraz wyniki stosowania naszych produktów. Zdjęcia dostarczone zostały przez osoby chętne do przetestowania naszych preparatów i wyrażenia swojej opinii.

Trądzik

Trądzik pospolity (młodzieńczy) – jest to choroba na którą cierpi około 80% Europejczyków pomiędzy 14, a 30 rokiem życia. Podczas zmian hormonalnych w organizmie młodej osoby dochodzi do zwiększenia aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do ich zatkania i nagromadzenia się łoju. W powstałym czopku rozwijają się bakterie, które powodują stan zapalny co skutkuje powstawaniem grudek i krostek.

Cząstki srebra zawarte w preparacie „LANA LUXURY COSMETICS Preparat trądzikowy – redukcja stanów zapalnych”, zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu się łoju (sebum) i jego gromadzeniu. Uniemożliwia to zatykania gruczołów łojowych powodujących grudki. Również preparat redukuje JUŻ powstałe stany zapalne (krosty), a także zwalcza bakterie skórne odpowiedzialne za ich powstawanie.

Atopowe zapalenie skóry (AZS)

AZS – atopowe zapalenie skóry lub egzema – jest to genetyczna, przewlekła i nawracająca choroba skóry. Charakteryzuje się najczęściej silnym swędzeniem, suchą skórą, osłabieniem bariery ochronnej skóry oraz powstawaniem zaczerwienień.

Swoje zastosowanie w przeciwdziałaniu AZS znajduje srebro. Bowiem cząstki tego pierwiastka zawarte w „LANA LUXURY COSMETICS – Preparat do skóry atopowej – redukcja objawów AZS” – tworzą powłokę ochronną na skórze regenerując naskórek oraz mikroflorę (mikroflim). Preparat redukuje świąd, przynosi natychmiastową ulgę, szybko redukuje stan zapalny oraz nawilża suchą skórę.

Grzybica paznokci/grzybica stóp

Onychomikoza lub grzybica paznokci – przewlekłe schorzenie spowodowane przez zakażenie się rodzajem chorobotwórczych grzybów – dermatofitami. Objawia się najczęściej w postaci przebarwienia paznokcia na żółty kolor, jego pogrubienie lub jego nieprzyjemny zapach. Cierpi na nią obecnie ok 10% polskiego społeczeństwa, a ilość osób zakażonych wciąż rośnie.

Swoim bardzo silnym przeciwgrzybiczym działaniem charakteryzuje się „Preparat dezodorujący do stóp”. Zawarte w nim cząstki srebra nie tylko zapobiegają rozmnażaniu i rozprzestrzenianiu się dermatofitów, ale także zabijają ich komórki poprzez utlenianie, co skutkuje całkowitym wyzdrowieniem paznokcia. Profilaktyczne stosowanie preparatu przed i po korzystaniu z ośrodków sportowych zapewni dodatkową barierę ochronną skóry i paznokci.

Podrażnienie po goleniu

Podrażnienia po goleniu to nic innego jak odrastające włosy. Włosy kręcone mają tendencję do zwijania się w skórę zamiast wyrastania prosto z mieszka włosowego, co prowadzi do reakcji zapalnej. Podrażnienia mogą powodować swędzenie i zaczerwienienie skóry, a w niektórych przypadkach mogą nawet przypominać pryszcze. Tworzeniu grudek i krost szczególnie sprzyjają bakterie znajdujące się na powierzchni skóry.

„LANA LUXURY Woda po goleniu” – zapobiega powstawaniu podrażnień oraz przyspiesza regenerację skóry w wypadku zacięć. Zawarte w preparacie cząsteczki srebra chronią po goleniu delikatną skórę przed bakteriami nie dopuszczając do jej stanów zapalnych.

Alergiczne zmiany skórne

Często reakcja alergiczna objawia się wysypką, czerwonymi plamami na skórze czy swędzeniem. Skóra może się nawet łuszczyć i pękać, a bagatelizowanie objawów alergicznych może doprowadzić do atopowego zapalenia skóry. 

Cząsteczki srebra zawarte w „Kosmetycznej Wodzie Srebrnej” przeciwdziałają wszelkim objawom  alergii skórnej – momentalnie redukują świąd, zapobiegają łuszczeniu i wysuszeniu skóry, przeciwdziałają stanom zapalnym (obrzęki i zaczerwienienia).

Ukąszenia owadów

Skutkiem ukąszeń owadów są zazwyczaj obrzęki, bolesne bąble, zaczerwienienia i opuchnięcia  na uszkodzonej powierzchni skóry. Niektóre z tych objawów mogą się utrzymywać nawet do kilku dni. 

Zastosowanie „Kosmetycznej Wody Srebrnej” bezpośrednio po ukąszeniu przynosi natychmiastową ulgę. Preparat świetnie redukuje ból i zaczerwienienia, niweluje świąd oraz przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka.