Najczęściej zadawane pytania… o srebrze

1. Czy osoby uczulone na nikiel mogą stosować nasze produkty? 

Preparaty Natura Medica Zdrowie i Uroda nie posiadają w składzie niklu, zatem dla osób na niego uczulonych nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania

2. Z czego otrzymywana jest Woda Srebrna? 

Składnikami surowca, z którego są produkowane wyroby firmy Natura Medica Zdrowie i Uroda są: woda i srebro w 99,99%, (zagęszczacze <0,001%).

3. Co to jest to srebro?

Jak wiadomo, srebro to pierwiastek chemiczny, a także metal szlachetny. W postaci makrometrycznej posiada znikome właściwości uzdrawiające (np. w postaci biżuterii), natomiast w postaci nanometrycznej (np. rozpuszczony w wodzie) działa antybakteryjnie oraz powszechnie wykazuje działanie antywirusowe i przeciwgrzybiczne.

4. W jaki sposób wytwarzane są produkty Natura Medica Zdrowie i Uroda?

Uzyskany roztwór srebra jest rozcieńczany z wodą oczyszczaną (demineralizowaną) metodą najbardziej nowoczesną, przy użyciu specjalistycznych maszyn.

5. Czym są ppm?

PPM – (ang.) Parts per milion, ilość cząstek srebra na milion cząstek preparatu. W wyrobach Natura Medica Zdrowie i Uroda jest 20-40ppm (co zapewnia bezpieczeństwo oraz najwyższą skuteczność), jednak najważniejszą cechą naszych preparatów jest wielkość tych cząstek – rozmiary pozwalają przeniknąć przez naskórek i dotrzeć do dolnych warstw skóry – skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.

6. Czy dzieci mogą stosować preparaty Natura Medica Zdrowie i Uroda?

Nasze badania przeprowadzane były wyłącznie na osobach dorosłych. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania, jeżeli chodzi o dzieci lub młodzież. Dla przykładu, w dawnych czasach kiedy „leczenie” i profilaktyka srebrem były powszechnie cenione, stosowano roztwory srebra w leczeniu nie tylko dorosłych, ale i dzieci (przecierano pępki, oczy oraz rany jako środek bakteriobójczy).

7. Czy coś się stanie w przypadku, jeśli dziecko napije się/poliże?

Srebro naturalnie nie magazynuje się w organizmie, zatem zostanie wydalone nie powodując żadnych skutków ubocznych.

8. Czy srebro jest toksyczne?

Śmiertelna dawka srebra jest niemożliwa do spożycia (z publikacji medycznej NCBI https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21712637 wynika, że dawka 5000mg na kilogram masy ciała nie wywołała nawet podrażnień na powierzchni skóry).

9. Jakie są badania na skuteczność naszych produktów? 

Natura Medica Zdrowie i Uroda posiada badania potwierdzające skuteczność wyrobów w zwalczaniu bakterii oraz grzybów, badania potwierdzające skuteczność zakonserwowania według norm ISO, badania płatkowe prowadzone według przepisów UE oraz Deklaracji Helsińskiej stwierdzające bezpieczeństwo produktu, badania zatwierdzające stabilność produktu. Każda nowa partia produktów przed wprowadzeniem na rynek jest poddawana badaniom laboratoryjnym.

10. Na czym polega metoda A+?

Jest to autorska, opatentowana i zastrzeżona metoda wytwarzania naszego głównego surowca. Proces fizyczny produkcji z pominięciem procesów chemicznych, pozwala na zachowanie trwałości roztworu, dzięki czemu cząstki srebra nie łączą się ze sobą zachowując efektywność preparatów. Pozwala zachować również zróżnicowane rozmiary cząsteczek, co umożliwia przenikanie przez wszystkie warstwy skóry (naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna).

11. Czy woda srebrna zawiera alergeny, które mogą uczulać?

W medycynie wystąpiło kilka bardzo rzadkich przypadków uczulenia na PVP – jednak ze względu na zastosowanie powierzchniowe nie stwarza zagrożenia.

12. Co to jest PVP, w wyniku czego powstaje i czy jest naturalne?

PVP należy do syntetycznych polimerów nietoksycznych, ale może zawierać nieprzereagowane resztkowe ilości monomeru użytego do polimeryzacji.

13. Czy monomer jest zawarty produkcie? 

W wyrobach Natura Medica Zdrowie i Uroda stosowany jest jedynie oczyszczony PVP (bez monomeru), poza tym PVP jest użyty w tak niewielkiej ilości w preparacie, że nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

14. Po co PVP jest w produkcie? 

PVP jest dodawany w celu zapewnienia trwałości preparatu (bez niego zachodziłaby klastracja, czyli łączenie cząstek srebra), a także aby utworzyć na powierzchni skóry warstwę aktywną, która pozwala działać przez dłuższy okres – co zwiększa skuteczność.

15. Jakie jest znaczenie próby 999,9 i dlaczego taka, a nie inna?

Do produkcji naszych wyrobów używamy tylko i wyłącznie srebra próby 999,9, czyli zawierającego 99,99% czystego srebra. Z założenia jest to najwyższa możliwa próba do uzyskania. Im wyższa wartość próby tym większa zawartość srebra, a co za tym idzie, mniej zanieczyszczeń innymi pierwiastkami np. miedzią, ołowiem, żelazem lub cynkiem. Liczba 999,9 wynika z niepewności pomiarowej współczesnych maszyn, z tego względu, przyjęło się najwyższą próbę oznaczać 999,9, a nie 1000.

16. Jaka woda dokładnie jest używana do produkcji preparatów – demineralizowana czy woda do leków?

Woda, którą stosujemy w produkcji jest oczyszczana za pomocą odwróconej osmozy oraz odpowiedniej filtracji oraz dezynfekcji. W przypadku zastosowania wody demineralizowanej nie mamy pewności co do występowania mikroustrojów, na dodatek do przeprowadzenia procesu bez stosowania katalizatorów chemicznych potrzebujemy wody o najwyższej możliwej czystości .

17. Jakie roztwory srebra są bardziej korzystne dla zdrowia – jonowe czy niejonowe?

Tylko i wyłącznie jony srebra o ładunku dodatnim są w stanie unieszkodliwić bakterię poprzez proces utleniania. Substancje mało zjonizowane (powszechnie określane jako niejonowe) są bardziej szkodliwe dla zdrowia, ponieważ odkładają się w organizmie.

  1. Jak często stosować i co może stać się po przedawkowaniu produktów na bazie wody srebrnej?

Aby zapewnić skuteczne działanie naszych preparatów na bazie wody srebrnej, należy stosować co najmniej 2-3 razy dziennie. Przy zewnętrznym stosowaniu wyrobów Natura Medica Zdrowie i Uroda przedawkowanie srebra jest niemożliwe. Mogłoby to nastąpić tylko w przypadku wielomiesięcznego spożycia kilku litrów dziennie. Efektem przedawkowania srebra jest argyria (srebrzyca), gdy skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych przyjmuje barwę niebieską.