W ostatnich latach srebro coraz częściej znajduje swoje zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i medycynie estetycznej. Prawidłowe postępowanie specjalisty w czasie zabiegu jak, i pozabiegowa pielęgnacja skóry przez pacjenta, zapewniają bezpieczeństwo, prawidłową regenerację i maksymalizują efekty. Jaką rolę w tych procedurach pełni stale omawiany przez nas pierwiastek chemiczny? Dziś się temu przyjrzymy.

Przy niektórych zabiegach kosmetologii, jak i medycyny estetycznej srebro odgrywa kluczową rolę dzięki swoim właściwościom. Przykładami mogą być: mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja czy zabieg ultradźwiękami.

Mezoterapia igłowa – zabieg znany od lat 50’ polegający na wstrzykiwaniu w skórę właściwej substancji za pomocą drobnych i częstych nakłuć. W zależności od celu terapii podawane są różne mieszaniny i tak na przykład wypadku skóry trądzikowej stosuje się często roztwory zawierające srebro koloidowe.

Mikrodermabrazja – lub inaczej mikropeeling, polega na ścieraniu warstw naskórka i oczyszczania skóry za pomocą specjalistycznych urządzeń. Przy zabiegu stosuje się preparaty z zawartością antybakteryjnego srebra.

Ultradźwięki – wraz z procesem starzenia się skóra z coraz większym trudem wchłania substancje odżywcze w postaci maseczek lub kremów. Zabieg powoduje zmiękczenie skóry, a wprowadzanie cząsteczek srebra za pomocą ultradźwięków – jej nawilżenie. Jest to również świetny sposób na zmniejszenie zmarszczek, popękanych naczynek lub blizn potrądzikowych.

Obszar poddawany zabiegowi jest narażony na zakażenie skóry oraz tkanki podskórnej. Preparaty zawierające srebro pełnią często rolę antyseptyków i dezynfektantów dzięki swoim antybakteryjnym, antywirusowym i przeciwgrzybiczym właściwościom.

Po procedurach kosmetologicznych i medycyny estetycznej zaleca się stosowanie preparatów zawierających srebro, co sprzyja odbudowie fizjologicznej flory bakteryjnej i ogólnie szybszej regeneracji naskórka. Pierwiastek przywraca cerze stan równowagi, a także ma wpływ na właściwy poziom jej nawilżenia. Po takiej kuracji osiąga się najlepsze rezultaty, skóra staje się gładka, świetnie nawilżona oraz zmniejszają się stany zapalne na skórze.