Które srebro wybrać?

Stosując srebro należy się upewnić, że nie ma do czynienia ze związkami srebra takimi jak azotany i chlorki, które przy niewłaściwym stosowaniu mogą być wręcz szkodliwe. W srebro koloidalne należy zaopatrywać się więc wyłącznie u zaufanych producentów i w wyspecjalizowanych sklepach kosmetycznych i aptekach.

Jak stosować srebro?

Najwygodniejsze w aplikacji jest srebro w butelkach z atomizerem. Kupując taki produkt mamy jednocześnie gwarancję, że zawsze zostanie zaaplikowana taka sama ilość cząsteczek srebra.

Obecnie dostępne jest w sprzedaży srebro koloidalne, a więc wodny roztwór srebra uzyskany w procesie elektrolizy przy spełnieniu szczególnych wymagań laboratoryjnych. Konieczna jest stabilizacja uzyskanego roztworu, która zapobiega sklejaniu się cząsteczek srebra, dzięki czemu płynne srebro utrzymuje swoje właściwości przez wiele miesięcy. W warunkach domowych tego efektu nie da się nam uzyskać.

Srebro należy stosować zewnętrznie, zraszając skórę lub przedmioty codziennego użytku i pozostawiając do wyschnięcia.

Srebro zastosowanie historyczne

Srebro – Ag (łac. argentum) – metal szlachetny wykorzystywany przez ludzkość od czasów starożytnych. Używany do wyrobu ozdób i  biżuterii, srebrnych sztućców i naczyń, stosowany do dziś jako środek płatniczy,

Srebro – odkrycie XXI wieku

Dzięki powrotowi do naturalnych metod, ludzie na nowo dostrzegli korzyści płynące z wykorzystania bezpiecznych i jednocześnie dostępnych od wieków właściwości jakie daje srebro.

Srebro wykorzystuje się bardzo szeroko w kosmetologii. Wykazuje ono szereg dobrych właściwości dla skóry szczególnie dla działania odświeżającego i pielegnacyjnego.